20 września 2018

Konferencja Ceneo dla IT

Do eventu pozostało

Tak wyglądała II edycja Ceneo Geek Speak

Ceneo Geek Speak

Konferencja dla IT

Jesteśmy jednym z największych serwisów e-commerce w Polsce. Ceneo.pl od 13 lat dostarcza swoim użytkownikom narzędzia umożliwiające łatwe i szybkie wyszukiwanie produktów oraz najkorzystniejszych ofert w sklepach internetowych. Najlepszych, nie tylko pod kątem ceny czy szybkości dostawy, ale także bezpieczeństwa transakcji.

Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem z innymi, gdyż wzajemna wymiana wiedzy jest dla nas jedną z największych wartości. Sukces Ceneo.pl nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie naszych pracowników. Wkrótce będziecie mogli poznać ich nieco bliżej. Ceneo.pl to między innymi:

 • Microsoft SQL Server 2017, Apache Solr, Elastic, co przekłada się na terabajty danych
 • Dziesiątki serwerów w infrastrukturze produkcyjnej (on-premises oraz Azure), konfigurowanych przez DSC i Chefa, które każdej minuty obsługują blisko 100 tys. requestów
 • Aplikacje napisane w .NET Framework i .NET Core, w sumie kilka milionów linii kodu
 • Technologie takie jak Consul, Redis, Docker, Varnish, Microsoft Orleans
 • Machine Learning, który pomaga nam w optymalizacji naszej codziennej pracy
 • Codzienne wdrożenia dzięki automatyzacji procesów oraz sprawnej implementacji
 • Dział IT liczący ponad 60 specjalistów rozwiązujących nietrywialne problemy
 • Technologie typu Web Forms, .NET Framework 3.5, Silverlight czy WPF to dla nas historia :)

Prelegenci

 • default_avatar

  Witold Zaklukiewicz

  ceneo.pl

 • default_avatar

  Marcin Skupień

  ceneo.pl

 • default_avatar

  Michał Gumieniak

  ceneo.pl

 • default_avatar

  Dariusz Parzygnat

  ceneo.pl

 • default_avatar

  Damian Mazurek

  chmurowisko.pl

 • default_avatar

  Mirosław Burnejko

  chmurowisko.pl

program

Witold Zaklukiewicz

Przetwarzanie obrazów w Ceneo z użyciem Deep Learningu

Przetwarzanie tekstu i mowy, bezpieczeństwo, optymalizacja procesów, podejmowanie decyzji, … sieci neuronowe znajdują zastosowanie tam, gdzie niezbędna jest wiedza płynąca z doświadczenia, rewolucjonizując w ten sposób AI. W naszej prezentacji przyjrzymy się temu fenomenowi w dziedzinie przetwarzania obrazów. Opowiemy o sieciach konwolucyjnych, ich implementacji, praktycznych przykładach z życia codziennego, a także postaramy się odpowiedzieć na pytanie o jego dalsze zastosowania i rozwój.

45

Witold Zaklukiewicz

Witek od ponad dwóch lat jest zaangażowany w rozwój sztucznej inteligencji w Ceneo.pl jako Data Science Engineer. Głęboko przekonany, że wszystko, co dzieje się dokoła niego ma wytłumaczenie w fizyce. Po pracy chętnie wsiada na rower lub zamyka się w kuchni, aby testować nowe przepisy na słodkości.

Marcin Skupień

Docker, czyli po co mi te kontenery?

Docker istnieje na rynku IT od dobrych kilku lat. Przez ten czas przeszedł długą drogę – od małego wewnętrznego projektu, poprzez open-source, aż do dojrzałego narzędzia enterprise. W trakcie tej prezentacji dowiesz się co to są kontenery, w czym Docker jest lepszy niż wirtualne maszyny oraz jak wykorzystać jego zalety w codziennej pracy developera .NET (i nie tylko) na kilku praktycznych przykładach.

45

Marcin Skupień

Architekt oprogramowania z ponad 10-letnim doświadczeniem w IT. Aktualnie wspiera pracę zespołów projektowych w Ceneo.pl. Fan nowych technologii, rozwiązań chmurowych oraz Machine Learning. W wolnym czasie oddaje się dużym i małym podróżom. Najlepiej odpoczywa podczas wędrówek górskich z aparatem w ręce.

Michał Gumieniak

Przygody programisty C# w świecie Angulara

Co czeka programistę-backendowca w świecie frontendu, .NET-owca rzuconemu w wir Angulara? Krótka historia o wyjściu z programistycznej strefy komfortu - opowiemy o tym, jak odnaleźć się w nowym środowisku; przedstawimy cechy Angulara w pigułce; pokażemy, gdzie w Angularze można znaleźć wątki .NETowcom znajome, a czego trzeba będzie się nauczyć od nowa; za czym zatęsknimy, a od czego trudno już będzie się odzwyczaić.

45

Michał Gumieniak

Od 7 lat związany z Ceneo.pl, jako developer .Net i architekt IT. W pracy uwielbia inicjować rozwiązania, które ułatwiają pracę jemu, jak i innym współpracownikom. Prywatnie, fan ciężkiej muzyki i fantastyki oraz wielbiciel gier planszowych i “nie planszowych”.

Dariusz Parzygnat

Od A do F, czyli FaaS w chmurze Azure

FaaS to jeden z kluczowych elementów w podejściu serverless. Przyjrzymy się, jak zostało to zrealizowane w chmurze Azure. Dowiesz się o konceptach, bez których praca z funkcjami jest niemożliwa i o takich, które zmieniają myślenie i przyspieszają pracę z Azure Functions.

45

Dariusz Parzygnat

Starszy programista .Net w Ceneo.pl. Organizator grupy Serverless Wroclaw. Od dwóch lat działa z Azure. Można go spotkać na różnych konferencjach i meetupach. Poza pracą rozwija kunszt improwizacji teatralnej. Od czasu do czasu twittuje jako @dariusparzygnat.

Damian Mazurek / Mirosław Burnejko

Jak zbudować rozproszony system przetwarzania dużej ilości danych w chmurze MS Azure na przykładzie kilku wdrożeń produkcyjnych opartych o IoT i systemy gamingowe.

Szczegóły wkrótce

45

Damian Mazurek / Mirosław Burnejko

adres

Business Garden
Ceneo.pl
Legnicka 48 G
54-202 Wrocław

więcej informacji

Spotkajmy się w naszym biurze w Business Garden